PENZION NA FAŘE

Dubenec č.p. 1
544 55 Dubenec

tel.: 604 274 008,
        603 257 405

email: info@penzionnafare.cz

 

Aktivity - tipy na výlet

V blízkosti penzionu se nachází mnoho atraktivních turistických cílů, které je možno navštívit na kole i autem, bližší cíle pak pěšky. Podrobnější informace, turistické průvodce a propagační materiály jednotlivých atraktivit jsou k dispozici na naší recepci. V případě nepříznivého počasí jistě s chutí využijete možností v naší herní místnosti.

Komu to nestačí, může vstoupit na stránky www.podkrkonosi.eu nebo na turistický portál Dvora Králové a okolí.

Turisticky atraktivní cíle v nejbližším okolí našeho penzionu:

   Kuks 11,5 kmBarokní komplex, historická lékárna, originální sochařská výzdoba od Matyáše Bernarda Brauna, 24 alegorických soch Ctností a Neřestí. Ke Kuksu patří také Betlém s Braunovými sochami a reliéfy tesanými přímo do pískovcových skal. S Kuksem je Betlém propojen naučnou stezku.

 

  Chotěborky   4 km - Malebná osada je chráněnou památkovou zónou. Nachází
  se zde několik obdivuhodných taveb, kostel Nanebevzetí Panny Marie, hřbitov
  s kamenným barokním portálem a se starými náhrobky majitelů hradu
  Vřešťova a dřevěná gotická zvonice. Vyhledávané poutní místo.

   Braunův Betlém  5,5 km Světový unikát, soubor barokních pískovcových plastik M.B. Brauna zhotovených přímo v terénu, se nachází v katastru Nový les nad obcí Žíreč, asi 3 km od Kuksu.

 

     ZOO Dvůr Králové n/L  9 kmZOO Dvůr Králové nad Labem nabízí vedle moderních klasických pavilonů projížďku autobusem africkým Safari, dále tropické pavilony Ptačí svět a Vodní světy a expozici Pravěk očima Zdeňka Buriana !

 

   Tyršovo koupaliště   Dvůr Králové 8 kmTyršovo koupaliště je vystavěné v eleganci třicátých let 20 století. Z této doby se zachovaly altán a restaurace. V roce 2002 prodělala hlavní část koupaliště celkovou rekonstrukci. Návštěvníkům jsou k dispozici plavecké bazény a brouzdaliště, mnohá hřiště v areálu poskytují návštěvníkům bohaté sportovní vyžití. Dále jsou k dispozici šatny, parkoviště zdarma, restaurace a kiosky.

   Les Království – Bílá Třemešná 11,5 kmJedna z nejstarších přehrad v Čechách, dříve též Těšnovská přehrada či přehrada Les Království, vystavěná na řece Labi nedaleko obce Bílé Třemešné v letech 1910-1919 za účelem zadržování vodních přívalů z Krkonoš. Hráz je vybudována z kvádrů, je dlouhá 224 metrů, vysoká 41 metrů a široká 37 metrů v základech a 7,2 metrů v koruně.

   Železniční muzeum Jaroměř - 11,5 km mezi exponáty najdete osm parních lokomotiv, nejstarší pochází již z roku 1873, ozubnicovou lokomotivu z roku 1901, elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916, motorové lokomotivy, inspektorskou autodrezínu TATRA, železniční nákladní, osobní vozy a mnoho dalších exponátů.

 

   Plavecký areál Jaroměř - 11,5 kmBazén 50 m, dětský bazén, dětské brouzdaliště, dvouproudová skluzavka, vyhřívaná voda, občerstvení, plážový volejbal, ping-pong.

 

   Josefov – pevnost a Vojensko - historické muzeum M. Frosta  - 11,5 kmPodzemní chodby v době svého vzniku - v l8. století - představovaly asi nejrozsáhlejší podzemní komplex v Evropě, byly dlouhé téměř 45 km. Dnešní prohlídková trasa je dlouhá 1 km. Vedle poutavého výkladu průvodce přispívá k romantické a tajuplné podzemní prohlídce i osvětlení ručními lampami se svíčkami. Muzeum - exponáty věnované první a druhé světové válce.

   Hrad Pecka - 21,5 kmHrad Pecka je nazýván Perlou Podkrkonoší. Nachází se přímo ve středu tohoto nádherného kraje. Z hradní vyhlídky je v plné kráse vidět centrální masív Krkonoš se Sněžkou a Černou horou, jihovýchodně pak 671 metrů vysoká Zvičina – nejvyšší bod regionu.

 

   Památník války 1866 na Chlumu - 15,5 kmAreál bojiště bitvy 1866 u Hradce Králové zahrnuje území s více než čtyřmi stovkami pomníků, z nichž nejvýznamnější jsou přístupné po značených turistických a cyklistických trasách i po speciálních naučných stezkách (Svíb a Chlum). V areálu 55 m vysoká rozhledna. Každoročně, ve výroční dny bitvy, se v prostoru památkové zóny konají pietní a vzpomínkové akce.

   Centrum experimentální archeologie - 18 kmCentrum experimentální archeologie ve Všestarech (CEA) vytváří prostředí vhodné pro archeologický experiment a provádí také samotnou realizaci experimentů. Na ploše areálu vzniká modelová sídelní jednotka sestávající ze základních typů objektů doložených archeologickými výzkumy v našem prostředí.